pompa-powietrznea-2024-dotacja1

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie

Pompa ciepła pozwala na ogrzewanie domu i ciepłą wodę użytkową za pomocą ciepła pobieranego z otoczenia, takiego jak powietrze, woda lub grunt. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o komfort i oszczędność w swoim domu. Pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii.

Montaż i serwis pompy ciepła - KC System

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem pompy ciepła w swoim domu, warto wiedzieć, że w 2024 roku możesz skorzystać z atrakcyjnych dotacji i ulg podatkowych, które ułatwią ci sfinansowanie tej inwestycji. W tym artykule przedstawimy ci najważniejsze informacje o możliwościach uzyskania wsparcia na pompę ciepła w 2024 roku oraz o tym, gdzie możesz zamówić profesjonalny montaż i serwis pompy ciepła – KC System z Rzeszowa.

Dotacje pompa ciepła 2024

Program Moje Ciepło – to program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który oferuje dotacje do 30% lub do 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21 000 zł na jedną inwestycję. Dotacje można otrzymać na zakup i montaż pomp ciepła gruntowych, powietrznych typu woda/woda lub powietrze/powietrze. Aby skorzystać z programu, należy spełnić określone warunki, takie jak posiadanie charakterystyki energetycznej budynku, złożenie wniosku w systemie GWD na stronie [mojecieplo.gov.pl] i przedstawienie niezbędnych dokumentów. Program Moje Ciepło trwa do 31 grudnia 2026 roku lub do wyczerpania środków.

Ulga termomodernizacyjna

To ulga podatkowa, która pozwala na odliczenie od podatku dochodowego części wydatków poniesionych na termomodernizację budynku, w tym na zakup i montaż pompy ciepła. Ulga wynosi 10,5% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 53 000 zł na jedną inwestycję. Aby skorzystać z ulgi, należy spełnić określone warunki, takie jak posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej, złożenie deklaracji PIT za rok, w którym wykonano inwestycję i przedstawienie niezbędnych dokumentów. Ulga termomodernizacyjna obowiązuje do 31 grudnia 2028 roku.

pompa-ciepla-dom-rzeszow

Nowe taryfy dla pomp ciepła

To planowane zmiany w systemie taryfowym dla odbiorców energii elektrycznej, które mają obniżyć koszty eksploatacji pomp ciepła. Nowe taryfy mają być wprowadzone w 2024 roku i mają obowiązywać przez 7 lat. Mają one uwzględniać niższy podatek od emisji CO 2 dla pomp ciepła, które są uznawane za zielone technologie. Nowe taryfy mają być dostępne dla odbiorców indywidualnych i gospodarczych, którzy posiadają pompę ciepła o potwierdzonych parametrach technicznych.

2024 instalacja pompy ciepła

Jak widać, 2024 rok jest dobrym momentem na zainstalowanie pompy ciepła w swoim domu. Nie tylko zyskasz na komforcie i oszczędności, ale także na wsparciu finansowym i preferencyjnym traktowaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pompach ciepła i ich zaletach, zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w dostarczaniu i montowaniu pomp ciepła najwyższej jakości. Doradzimy ci najlepsze rozwiązanie dla twojego domu i pomożemy ci w uzyskaniu dotacji i ulg. Z nami możesz cieszyć się ciepłem i oszczędnością przez cały rok!

Instalacja pomp ciepła Rzeszów i okolice

Jeśli szukasz sprawdzonej i doświadczonej firmy, która zajmie się montażem i serwisem pompy ciepła w Rzeszowie, skontaktuj się z nami KC System nowoczesne instalacje Tel: 605 950 731

Jesteśmy firmą, która stawia przede wszystkim na innowacyjność oraz indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia. Nasze działania mają na celu zapewnienie Państwu optymalnego rozwiązania energetycznego. Posiadamy rozległy zakres wykonywanych usług oraz duży zasób urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. 

W naszych rozważaniach w wyborze odpowiedniego systemu energetycznego kierujemy się późniejszymi niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Szeroka oferta czołowych producentów urządzeń OZE daje Państwu wieloletnią i niezawodną pracę oraz komfort użytkowania. Współpracujemy tylko z zaufanymi i sprawdzonymi producentami urządzeń i materiałów, przez co jesteśmy w stanie zapewnić naszym odbiorcom produkty i usługi na wysokim poziomie, w atrakcyjnej cenie, na korzystnych warunkach handlowych i w terminowych dostawach.

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 605 950 731 lub adresem e-mail [email protected] . Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, doradzimy najlepsze rozwiązanie i przygotujemy bezpłatną wycenę. Z nami możesz cieszyć się ciepłem i oszczędnością przez cały rok!